Array ( [0] => Array ( [title] => Türk müteahhitler küresel pazardan aldıkları payı yükseltmeyi hedefliyor | Harbiteks Grup [baslik] => Türk müteahhitler küresel pazardan aldıkları payı yükseltmeyi hedefliyor [keyw] => # [desc] => # [banner] => assets/images/sabit/MTVmNTE1ZGM0ZTU1ZTU.jpg ) )

Türk müteahhitler küresel pazardan aldıkları payı yükseltmeyi hedefliyor

turk-muteahhitler-kuresel-pazardan-aldiklari-payi-yukseltmeyi-hedefliyor

Türk müteahhitler küresel pazardan aldıkları payı yükseltmeyi hedefliyor

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, sektörün Engineering News Record (ENR) dergisinin 2020 yılı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 44 firmayla yer almasının gururunu yaşadıklarını belirterek, "Küresel inşaat pazarından aldığımız yüzde 4,6'lık payı, orta vadede yüzde 7'ler seviyesine çıkarmak için de çabalıyoruz." dedi.


TMB, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin 2020 yılı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinin Türkiye sonuçlarını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katıldığı toplantıyla duyurdu.

TMB Başkanı Yenigün, burada yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederken müteahhitlik firmalarının ve teknik müşavirlerin yurt dışındaki başarılarıyla elde ettiği sonuçların sektöre moral verdiğini söyledi.

Yenigün, ENR dergisinin her yıl yayımladığı listenin tüm ülkeler tarafından yakından takip edildiğine dikkati çekerek, bu listeyi "Küresel Devler Ligi" olarak değerlendiklerini ifade etti.

Listede 2002'de 5 firmayla temsil edilen sektörün bu yıl 44 firmayla Çin'in ardından ikinci sırada yer almasının gururunu yaşadıklarını vurgulayan Yenigün, bu firmaların 39'unun TMB üyesi olduğunu bildirdi.

1 Yorum

Ömer Önder
26.05.2020

deneme yorum

Yorum Yap

Hakkımızda

Harbiteks Grup olarak bünyemiz kargo taşımacılık, turizm seyehat, inşaat yapı ve tekstil hizmtlerini, profesyonel ve uzman ekibimiz ile müşteri memnuniyetini yılların verdiği deneyimle beraber ön planda tutmaktayız. Siz değerli müşterilerimize Harbiteks Grup'u şeçtiğiniz için teşekkür ederiz.